Stuttgart’ta Komünizm ve Devrim mücadelesinin ölümsüzleri anıldı.

Stuttgart bugün iki ayrı yerde, aynı saatte Komünizm ve Devrim mücadelesinde Ocak ayında yaşamını yitirenler somutunda tüm ölümsüzleşenlerin anılması etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Kaypakkaya geleneğinin takipçisi olan iki politik yapı, Partizan adı ile yayınladıkları anma çağrısıyla hem Lilo Zentrum hemde Feuerwehr salonunda katılım gösteren devrimci kişi ve kurumlardan toplam 200 kişiyle birlikte anma gerçekleştirdiler.

Her iki anmada da katılanları karşılama ve hoşgeldiniz konuşmaları, Her iki yapının adına etkinliğe gönderilen günün önem ve anlamı üzerine bildiriler okunduktan sonra her birinin özgün proğram akışı uyarınca sinevizyon, devrimci marşları dillendiren Koro, Grup ve Solo sunumlar yapıldı.

Kaypakkaya geleneği içinde birkaç kuşağı ifade eden yıllarda müzikle uğraşısı içinde tanınan Ozan Rençber Lilo Yentrumda ve Onur Olgun, Devrim Kavalli,Umuda Haykırış, Tohum Korosu Feuerwehr’de ki anmada sahne aldılar.

Diğer dost yapı ve kurumlardan gelen mesajların okunması ve sinevizyon gösterimi, şiir ve mücadelede yitirilenlerin tanıtımı şeklinde etkinliklerin çerçevesi tamamlandı.

Her iki anma organizesinde görülen titizlik ve yoğun emek, duyarlılık ve sorumluluk duygusu ile yapılan katılımlarla yanıt buldu.