Stuttgart Tohum Derneği Genel Kurulu yapıldı!

İsmail Doğruer|Stuttgart|Stuttgart Tohum kultur e.V, Pazar günü 18. Olağan Genel Kurulunu Stuttgart Nordbahnof’taki yerinde gerçekleştirdi.

Toplam üye çoğunluğunun katılımı ile gerçekleştirilen kongrede, Genel kurulun açılışını yapan Dernek başkanı Ismail Şahin, Genel kurula katılan delege ve üyelere, yine DKÖ temsilcilerinden oluşan misafirlere ‘hoşgeldiniz’ le açılış konuşması yaptı. Üye tespiti yapılarak, Genel kurul için gerekli çoğunluğun sağlandığı görülmesi üzerineö Genel Kurulu yönetecek Divanoluşturuldu ve Gündem akışına uygun Tohum derneğinin bağlı olduğu ATIF’in ilettiği süreç değerlendirmesi ve çalışmalara yönelik perspektifi özet hali ile okundu. Perspektif üzerine görüş ve eleştiriler temelinde konuşmalar yapıldı. Dost kurumların (ADHK, AGIF, DIDF’e bağlı derneklerin) meşajları okundu.

Geçen dönem yönetim ve denetim faaliyet raporları; mali rapor okundu ve aklandı.

Dernek çalışmalarında aksayan yanlar ,eksiklikler ve yanlışlar üzerine konuşmalar sonrası yemek arsı verildi

Genel kurulun ikinci oturumunda, yeni yönetim adayı bir liste sunuldu. Yine denetim için liste sunuldu. Genel kurul katılımcılarından liste yöntemi ile yönetim ve denetim kurulları oluşturulması tercihine karşı düşünce ve eleştirilerinde yapıldığı konuşmalardan sonra farklı liste ve yönetim adaylarının çıkmaması üzerine verili liste onaya sunuldu ve çoğunluk oylarıyla onay aldı.

Yeni dönem ATİF Kurultayı için delege seçiminde aday olmak isteyen ve önerilenlerin belirlenmesi ve onaya sunulması ile delege seçimi gerçekleşti.

Gelecek dönem çalışmaları ve yeni yönetime, dilekler ve temenniler noktasında kutlama ve öneriler le Tohum Derneği 18. Olağan Genel Kurulu sonlandı.