Güncel

Revolutions Kinder

Öğrenci Gençlik yeryüzünü kirletenlere STOP diyor

Bir süredir öğrenciler iklim suçlarından dolayı yeryüzünün gözü dönmüşçe kirletilmesine karşı tepkilerini CUMA eylemleri ile gösteriyor.

Bu çılgınlığa son verin yoksa yaşayacak bir Gezegenimiz kalmayacak demek için her hafta Cuma günü okulu boykot ederek kent merkezlerinde boy gösteriyorlar. Şimdilik bu haklılığı ve meşruluğu su götürmez eylemler için bir engelleme yaşanmıyor. Son derece barışçıl ve kentin sakinlerininde gönlünü çelen eylemlere ailelerde destek veriyor.

Stuttgart bu eylemlerin alanlarından biri. Genç protestocular yaptıkları işin bilincinde ve son derece ciddiler. Oldukça örgütlü ve disiplinliler.Dahası önemli bir mesaj veriyorlar. Sanki ya bizi şimdi dikkate alırsınız yada çıkacak fırtına sistemlerinizi yerle bir eder dercesine.

Fırtınanın adı Kinder Revoluation olsa gerek. Bu adı bir plakette gşrğnce sahibinin gözlerini aradım. Gözgöze geldik ve gülümseyen bir yüzden umut dolu bir göz kırpması aldım.

Yarının çocukları nasıl bir dünyada yaşamak istediklerine, bugünden farkına vardıkları Emperyalist Kapitalizm sisteminin açmazları ve yeryüzü yoksullarına ödetmeye kalktıkları faturaların reddiyesine, hazırlanıyorlar.