Münih`te Politik tutsaklarla dayanışma

Münih mahkemesinde süren ATIK li tutsakların duruşma günü, Internatıonal Bündnis, ATIK ve MLPD’nin ortaklaşa düzenlediği protesto mitingi duruşmaya katılanlar ve protesto için orada bulunanlar ve konuşmacılar; 129/a.b maddelerine göre yapılan yargılamaları, anayasanın temel insan hak ve özgürlüklerini kapsayan maddelerin ihlali olarak nitelerken TC ‘nin müdahalesi ile ısmarlama bir dava olarak tasarlandığı duruşmalarda yeterince açığa çıkan TKP/ML davasının halen sürdürülmesini skandal olarak nitelendirdiler.

Politik tutsaklarla dayanışma eylemlerinin Stuttgartta Stamheımm cezaevi önünde ve Avrupanın değişik ülkelerinde de gerçekleştirildi.

Internatıonal Bund adına konuşan Maria Schmidt, ”Davanın özünde anti komünist bir dava olduğunu, o dönem Adalet Bakanı olan Heiko Maas’ın bizzat izni ile davanın açıldığını, yine hükümetin izni olmadan davanın sona ermeyeceğini belirtti. Asıl yargılanması gerekenlerin, bu skandal dava sonrası Almanya dışişleri bakanlığına terfi eden ve alman emperyalist politikaların temsilcisi olan Heiko Maas olduğunu, fakat onun gibilerin; MLPD, Kürt kurumları ve Enternasyonalist Birlik üzerinde baskı oluşturanlar olduklarını” da dile getirdi.

ATIK ve MLPD adınada dayanısma belirten ve 129/a.b vb yargılamaların Emperyalist politikaların ürünü anti.demokratik ve baskıcı niteliklerıne karşı kararlı mücadele ettiklerini ve politik alan kısıtlamaları ve yasaklamaları niyetlerinden kaynaklanan saldırıları boşa çıkaracaklarını dile getirdiler.

‘Hoch die ınternatıonale solidaritat’, ‘politik tutsaklara özgürlük’ vb sloganlar atıldı. Miting 1 saat sürdükten sonra herhangi bir sorun çıkmadan bitirildi.