Ludwigsburg AKM 17.Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Zeynep Poyraz/Ismail Dogruer|Ludwigsburg Alevi Derneğinde dün yapılan genel kurulla yeni dönem yönetimi ve AABF delegeleri seçildi.
Dün LAKM’nin Ludwigsburg binasında yapılan Genel Kurula 150 üye ve çok sayıda misafirin katıldı. İki ayrı liste olarak LAKM yönetimine aday çıkılması üzerine LAKM Genel kurulunda hem tatlı bir rekabet hemde gözle görülür bir dinamizm gözlemledik .

Duyurusu yapıldığı saaten bir saat geç başlatılan toplantı AABK Başkanı Hüseyin Mat”ın LAKM Genel Kurulunu selamlama konuşması ile açıldı.Hüseyin Mat, Alevilerin birliği ve İnanç değerlerinin korunmasının geçtiği süreçlere ve Alevi örgütlenmesinin temel den çatıya tüm birimlerinin önemine değindikten sonra sürecin karakterinin inanç temelli kurumlaşmalarada sosyal sorumluluklar yüklediğini vurguladı. Bu AKP_MHP ittifakında somutlanan faşizmin emekçi ve ezilen kesimlere azgınca saldırırken alevi toplumunu ve örgütlenmelerinide bunun dışında bırakmadığının altını çizdi. Hem fiziki, hukuki hemde ince ve içten çürütme temelli sahte dedeler, kurumlaşmalar dayatarak güncelleştirilen saldırıları hem iç barışı sağlayarak hemde diğer ötekileştirilenlerle omuz omuza mücadele ederek göğüsleyeceklerini ifade etti. Hüseyin Mat LAKM Genel Kuruluna başarılar diledi ve Genel Kurul açılışından kısa bir süre sonra ayrıldı.

LAKM Genel Kurulu, üye yoklaması ve mevcut üyelerle toplantının devamına karar verilmesinden sonra, mücadele ve kurumsal süreçte yaşamını yitiren tüm ilerici insanlar ve üyeleri anısına saygı duruşuna davet edildi. Saygı duruşundan sonra Divan seçimine giden Genel Kurul, sırasıyla Gündem maddeleri ve gündem üzerine önerilerle ilgili konuşmalar ve onaydan sonra geçen dönem Eş Başkanlarına söz verildi. Geçen dönemin özet pratiği ve teşekkür içerikli konuşmalardan sonra Yönetim Raporu, Mali Rapor, Denetim Raporu, Disiplin Raporu, İnanç kurulu, Kadınlar ve Gençlik kurulu yada komisyonları adına yapılan sunumlar ve bunun üzerine değerlendirme eleştiri vb lehte ve aleyhte konuşmalardan sonra geçmiş dönem aklaması gerçekleşti.
Yemek ve ihtiyaçlar için yarım saatlik aradan sonra yeni dönem faaliyetinde aktif rol almak üzere komisyonlara ve AABF delegeliğine çağrı yapıldı. İnanç kurulu , Bilim ve Araştırma kurulu, Kadın, Gençlik kurulları oluşturuldu.

Yönetim Kurulu için iki ayrı liste ile seçime girilsede, oylama liste esasına göre değil kişilerin oylanması esasına göre gerçekleşti ve her iki listedende değişen oy oranlarına göre aday kişilerin seçildiği görüldü. Eski yönetimden eş başkanlar ve kimi yönetim kurulu üyelerininde iki ayrı liste tercihinde olsalarda tekrar birlikte aynı yönetim kurulunda görev yapmak üzere seçilmeleri ile LAKM Genel Kurulu hem emek zayı olmaz dedi hemde bir önceki dönemin daha ilerisinde konumlanma perspektifi ne onay verdi.
LAKM Genel Kurulu, kurum saygınlığına yakışır olgunlukta ve AABK Başkanının kurumsal içbarışın sağlanması/korunması çağrısına yanıt olacak nitelikte bir Genel Kurul olarak gerçekleşti.